Patarimai

Klausimai kuriuos dažniausiai užduodate

Detektoriai metalų paieškai naudoja siųstuvo/imtuvo principą, ritėje esanti siųstuvo ritė siunčia pastovaus dažnio (brangiuose naujos technologijos detektoriuose gali būti daugybė dažnių) kintamą magnetinį lauką, o imtuvo ritė priima signalą. Kai į ritės sukuriamą magnetinį lauką pakliūva koks nors laidus objektas – metalas, jame tas laukas sukuria mažas sroves, kurios taip pat kuria magnetinį lauką, kurį registruoja imtuvo ritė.

Signalas atsiradęs nuo metalinių objektų, gali būti įvairios lygio. Viskas priklauso koks yra metalas, pavyzdžiui sidabras turi didelį laidumą, nikelis – mažą. Įvairūs metalai turi savo audio signalą, kuris sklinda iš detektoriaus. Tokiu būdu mes žinome ką radome dar neiškasus radinio. Detektoriai su ekranais gali parodyti surasto metalo VDI, kuris rodomas skaičiais. Spalvoti metalai – VDI aukšti skaičiai, o geležis žemi. Aukšto lygio detektoriuose, tokiu būdu galima skirti net iki 1000 metalų.

Naujausios technologijos elektronikos pramonėje pritaikomos ir metalo detektorių gamyboje. Pav.: pastebėjus bandymo metu, kad žemas signalas gyliau prasiskverbia į gruntą, vidutinis dažnio signalas daugiau tinka monetoms o aukštas labai smulkiems objektams (pav.: aukso grynuoliai) buvo pradėta naudoti daugiadažnė paieškos technologija – paieška vykdoma skirtingais dažniais arba visais dažniais vienu metu (multi dažnis). Naujos technologijos taipogi leido labai sumažinti detektorių svorį (nuo 3 kg iki 1 kg), paieškos greitį, pagerino parodymų tikslumą ir pan.

Grunto balansas (Ground Balance) – metalo detektoriaus gebėjimas kompensuoti grunto mineralizacijos efektą. Kai kurie detektoriai turi gamykloje nustatytą ir fiksuotą/automatinį grunto balanso lygį, tai dažniausiai turi pigesni detektoriai. Brangesniuose detektoriuose yra galimybė keisti grunto balanso nustatymą rankiniu arba automatiniu būdu. Kuo grunto balansas geresnis, tuo paieška bus gilesnė ir tylesnė. 

Generatorius – pati schemos pradžia – sukuria reikiamo dažnio signalą. Šį signalą be abejo reikia sustiprinti. Tai galima padaryti stiprinimo mikroschemų pagalba arba pan. Sustiprintas signalas keliauja į siųstuvo ritę. Tuomet tekanti didesnė srovė sukuria stipresnį magnetinį lauką ir detektorius gali aptikti metalą.
Imtuvas. Imtuvo – ritė identiška siųstuvo. Schemos pagalba, ritės kontūras tampa labiausiai jautrus būtent tokiam dažniui kokį naudoja ieškiklis. Atėjęs iš ritės signalas stiprinamas, tam naudojami mažo triukšmo stiprintuvai. Parenkamas stiprinimo koeficientas su mažesniu mažesnis jautrumas, su didesniu – didesnis (didelis jautrumas turi neigiamas pasekmes – detektorius dirba nestabiliai).

(PP) Pinpoint – tikslus objekto buvimo vietos nustatymas dar prieš iškasant objektą. Paprastai mojuojant rite ir klausant signalo randama vieta, kur pasigirsta signalas ir mintyse nupiešiamas menamas kryžius, kurio susikirtimo vietoje ir yra ieškomas daiktas. Kai kurie detektoriai turi šią funkciją išskirtą – paspaudus PINPOINT mygtuką galima lėtai judinant ritę nustatyti centrą.

(Sensitivity) Jautrumas  dažnai apibūdina detektoriaus savybę surasti smulkius daiktus. Taip pat – tai terminas, apibūdinantis detektoriaus ritės išspinduliuojamą galią. Dažnai operatoriai daro esminę klaidą, manydami, kad didesnis jautrumas (galia) = giliau surandami objektai , stipriai mineralizuotuose arba geležimi užterštuose plotuose sumažinus jautrumą galima surasti radinius giliau, detektoriaus darbas yra stabilesnis.

(Threshold) Foninis garsas  pastoviai girdimas tylus garsas, sklindantis dirbant detektoriui, dažniau sutinkamas brangesniuose detektoriuose. Esant radiniui po rite šis garsas iškart kinta, taip padidinama tikimybė surasti gilius ir smulkius daiktus, sumažinus foninį garsą sumažėja ir gilių/ smulkių radinių radimo tikimybė, nes detektorius turi sugeneruoti stipresnį audio signalą, kad jis būtų išgirstas operatoriaus

(Tracking) Grunto sekimas  – automatinio grunto balanso funkcija, kai detektorius pastoviai seka grunto mineralizacijos pasikeitimus ir atlieka pasikeitimų kompensaciją.

Signagrafas – Metalo detektoriaus ekrane atvaizduojama informacija stulpeliais, kurių vieta atitinka metalo laidumą (VDI), o stulpelio aukštis – tikimybę. Kuo mažiau šalia esančių stulpelių ir stulpelis aukštesnis, tuo tikimybė didesnė, kad rastas objektas yra butent tai, ko tikitės.

(AGT) Automatic Ground Tracking – parodo detektoriaus galimybę sekti grunto pasikeitimus ir automatiškai suderinti grunto balansą. Tai garantuoja puikų grunto balansą ir didžiausią radimo gylį ir išlaisvina ieškotoją stovinėti ir rankiniu būdu suderinti detektorių kiekvieną kartą pasikeitus gruntui.

Daugiadažnė technologija – Daugelis detektorių dirba tik vienu dažnių. Daugiadažnė technologija, tai kai detektorius turi kelis ar net keletą skirtingų darbo dažnių. Tai reiškia daugiau gylio, didesnis jautrumas ir tikslesnė diskriminacija.

(DoubleD) nurodo detektoriaus galimybę sukurti ritės magnetinį lauką naudojant 2 rites (viena ritė padaryta iš dviejų). Detektoriai, turintys DoubleD funkciją turi geresnį grunto balansą didelei mineralizacijai, didesnį gylį ir jautrumą, lyginant su kitais detektoriais.

(PP) Pinpoint – tikslus objekto buvimo vietos nustatymas dar prieš iškasant objektą. Paprastai mojuojant rite ir klausant signalo įsidėmima vieta, kur pasigirsta signalas ir mintyse nupiešiamas menamas kryžius , kurio susikirtimo vietoje ir yra ieškomas daiktas. Kai kurie detektoriai turi šią funkciją išskirtą – paspaudus PINPOINT mygtuką galima lėtai judinant ritę nustatyti centrą.

(Sensitivity) Jautrumas  dažnai apibūdina detektoriaus savybę surasti smulkius daiktus. Taip pat – tai terminas, apibūdinantis detektoriaus ritės išspinduliuojamą galią. Dažnai operatoriai daro esminę klaidą, manydami, kad didesnis jautrumas (galia) = giliau surandami objektai , stipriai mineralizuotuose arba geležimi užterštuose plotuose sumažinus jautrumą galima surasti radinius giliau, detektoriaus darbas yra stabilesnis.

(Threshold) Foninis garsas  pastoviai girdimas tylus garsas, sklindantis dirbant detektoriui, dažniau sutinkamas brangesniuose detektoriuose. Esant radiniui po rite šis garsas iškart kinta, taip padidinama tikymybė surasti gilius ir smulkius daiktus, sumažinus foninį garsą sumažėja ir gilių/ smulkių radinių radimo tikimybė, nes detektorius turi atiduoti stipresnį audio signalą, kad jis būtų išgirstas operatoriaus

(Tracking) Grunto sekimas  – automatinio grunto balanso funkcija, kai detektorius pastoviai seka grunto mineralizacijos pasikeitimus ir atlieka pasikeitimų kompensaciją.

Signagrafas – Metalo detektoriaus ekrane atvaizduojama informacija stulpeliais, kurių vieta atitinka metalo laidumą (VDI), o stulpelio aukštis – tikimybę. Kuo mažiau šalia esančių stulpelių ir stulpelis aukštesnis, tuo tikimybė didesnė.

(AGT) Automatic Ground Tracking – parodo detektoriaus galimybę sekti grunto pasikeitimus ir automatiškai suderinti grunto balansą. Tai garantuoja puikų grunto balansą ir didžiausią radimo gylį ir išlaisvina ieškotoją stovinėti ir rankiniu būdu suderinti detektorių kiekvieną kartą pasikeitus gruntui.

(BBS) Broad Band Spectrum – Daugelis detektorių dirba tik vienu, retai dviem dažniais. MINELAB BBS technologija automatiškai generuoja 17 skirtingų dažnių signalą nuo 1,5kHz iki 25,5kHz. Tai reiškia daugiau gylio, didesnis jautrumas ir tikslesnė diskriminacija.

(DVT) Dual Voltage Technology – nurodo detektoriaus galimybę sukurti ritės magnetinį lauką naudojant 2 įtampas. Sukuriant lauką mažesne įtampa gruntas mažiau prisotinamas, didesne – gaunamas didesnis gylis, taigi detektoriai, turintys DVT funkciją turi geresnį grunto balansą didelei mineralizacijai, didesnį gylį ir jautrumą, lyginant su kitais detektoriais.

(MPS) Multi-Period Sensing – Tik MINELAB naudojama technologija siunčia seriją kintančio ilgio impulsų į ritę, kas iššaukia ieškomo objekto savito magnetinio lauko sukūrimą. Taigi jūs galite surasti objektus giliau, nei tradiciniai VLF detektoriai, tuo pačiu net patys smulkiausi objektai gerai detektuojami. Ši technologija pagerina grunto balansą ir sumažina klaidingų signalų tikimybę.

Pirmiausius reiktu žinoti, kad žymiausi  pasaulio gamintojai yra vos vienas dešimtukas, tai: Garrett, Fisher, Quest, XP, White’s, Nokta, Makro, Fisher, C.Scope, Minelab. Tai vadinamasis “auksinis“ dešimtukas gamintojų, kurie gamina kokybiškus ir patikimus prietaisus. Jeigu prietaiso nėra šiame sąraše, greičiausiai tai nepopuliarus, mažai žinomas gamintojas, kas turi savo trūkumų, nes Lietuvoje nėra jokios šio gamintojo atstovybės. Prekyba tokio tipo prietaisais vyksta spontaniškai – šiandiena parduodama, ryt gali jau nebūti ir pačio pardavėjo kuris pardavė prietaisą. 

Techniniai klausimai

Pirkėjai, norintys įsigyti iš mūsų prekių, gali tai padaryti „Krepšelio“ pagalba (visi reikalingi žingsniai bus nurodyti sekos tvarka). Jei šis pirkimo būdas nėra priimtinas, pirkėjas turėtų informuoti pardavėją telefonu arba el. paštu apie norimą pirkti produktą.

Tel.: +37067477735    (IĮ Skaineta ofisas)                             

E.paštas: info@skaineta.eu

Pagrinde padirbinėjami yra patys geriausi ir populiariausi brendai ir populiariausi jų produktai. Pagrinde padirbinėjama Garrett produkcija, tai Garrett ACE 250, Garrett AT-Pro, Garrett Pro-Pointer II, Garrett Pro-Pointer AT ir Garrett SuperScanner modeliai. Primygtinai rekomenduojame, norėdami įsigyti Garrett originalą, pirkti su Lietuvos garantija, įmonėje IĮ Skaineta (Garrett atstovas Lietuovoje). 

Dar vienas dažnai padirbinėjamas brendas -Minelab. Nauji gaminiai nėra padirbinėjami, problema kyla norint nusipirkti 7-10 metų senumo prietaisus, kurie kažkada buvo vertinami. Sakykime, tai X-Terra serija ir GPX 4000/5000.

Kiti, mažiau populiarūs brendai nėra padirbinėjami. Kopijų nebuvo sutikta prekyboje.

Labai trumpai ir aiškiai apie papildomas paieškų rites, ką reikia žinoti. Pirmiausia ritės yra gaminamos – mažos (mažesnis gylis, bet patogu dirbti juodu metalu užterštuose vietovėse), vidutinės – tai dažniausia ritės kurios komplektuojamos su metalo detektoriumi gamintojo, jos vadinamos universalios (išlaiko vidutini gylį ir jautrumą) ir paskutinis tipas – didelės, kurios naudojamos padidinti detektoriaus gylio parametrus (dalinai prarasite jautrumą labai smulkiems objektams).

Mus visada rasite:

Facebook: Metalo detektoriai / Skaineta

Facebook: Naudoti metalo detektoriai / Skaineta

Facebook: Skaineta lojalumo grupė

Instagram: Metal detectors / Skaineta

Skype: Skaineta

Web: www.skaineta.eu

Web: www.detektoriai-ieskikliai.lt

 

 

 

 

Prekės, kurios yra mūsų įmonės ar partnerių sandėliuose išsiunčiamos per 1-2 darbo dienas. Pristatymas standartiškai pasiekia pirkėja kitą darbo dieną, jeigu užsakymas buvo atliktas darbo dieną iki 12 valandos.

Mūsų siuntas veža: DPD, Venipak, Lietuvos paštas ir autobusų siuntų skyriai.

Kai kurios užsakytos prekės gali būti pristatytos per ilgesnį laiko tarpą – sąlygos aptariamos papildomai registruojant užsakymą.

Keičiantis laikams, keičiasi ir mados. Nuo 2019m. detektoriuose masiškai pradėti integruoti akumuliatoriai. Taip, tai naujovė kuri taupo Jūsų pinigus, bet visada reiktu nepamiršti ir to, kad akumuliatorius reikės po keletą metų keisti (kai kuriuose metalo detektoriuose tai labai sunkus ir sudėtingas procesas). Rinkdamiesi prietaisą, paklauskite pardavėjo, kokie sunkumai Jūsų laukia ateityje. Kaip alternatyva dar lieka daug prietaisų, kurie naudoja AA tipo baterijas. Gal rinktis juos? 

Ne taip seniai, prieš 15 metų, mokslo pažanga leido gaminti masiškai gana galingus nuolatinius magnetus. Beveik iš karto, relikvijų ieškotojai šiuos magnetus pritaikė paieškoms.
Svarbu:
Tik mūsų parduodamų magnetų korpusas yra padengtas storu, stambios struktūros cinko sluoksniu, todėl magnetas bus apsaugotas nuo vandens korozijos. Papildomai gali būti ir nudažyti.
Mūsų magnetai yra įklijuojami į korpusą epoksidine derva, nepaliekant laisvos erdvės apie magneto šonų, todėl paieškos metų, magnetas nepaliks vandens telkinio dugne. 

Reikia nepamiršti, kad stiprus magnetai yra potencialiai pavojingi. Naudojant turi būti imtasi visų saugumo priemonių.
Negalimas šildymas magneto virš 80 laipsnių, jis gali netekti magnetinių savybių!

Papildoma informacija apie  ne kiniškus magnetus:
Svarbu – Žymėta keliamoji galia ant pačio magneto. Visi magnetai yra išbandyti ant pakėlimo jėgos stendo, todėl keliamoji galia atitinka nurodyta.
Pagaminti Rusijoje. Yra sertifikatai ( 6 ).
Su magnetais pradėta vykdyti įvairios paskirties paieškas, tai:
Iškėlimas metalų (geležies ir spalvotųjų metalų su geležies dalimis) objektų iš šulinio, kraterių, upių, ežerų ir kitų vandens telkinių.
Tralavimas tvenkinių, ieškant didelio geležies objekto (tankai, lengvieji automobiliai, laivai).
Valymui įrenginių nuo mažų geležies šiukšlių (pvz., svarstyklėms).
Pasiruošimas vietų paieškai su metalo detektoriumi (surinkimas šiukšlių iš geležies), kurių pasitaiko gana dažnai purioje aplinkoje, pavyzdžiui, palėpėje ar po grindimis.
Nustatyti feromagnetinius metalus ar akmenys (geležies meteoritai, nerūdijančio plieno kokybė, radiniai padengti oksidais).

Technines charakteristikos:
Korpusas iš plieno ST20
Magnetas lydinio Nd-Fe-B
Naudojamas galimas jūros ir gėlame vandenyje
Magneto tvirtinimas prie virvės varžto pagalba
Aplinkos temperatūros diapazonas: -50 / +60 laipsnių.
Nuostolis magnetinių savybių: 2% nuo nominalios vertės per 10 metų.
Didžiausios svorio laikymas pasiekiamas idealiomis sąlygomis, tai: švarus, lygus, 50 mm (min.) storio plienas, 100% paviršių sąlytis.

Paieška

Pirkinių Krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.